Styropian z Sonarol-u

    Styropian to potoczna nazwa polistyrenu ekspandowanego, materiału powstającego w wyniku spieniania granulek polistyrenu. W trakcie produkcji kuleczki z pierwotnego rozmiaru 0,2 mm - 3 mm mogą zwiększyć swoją wielkość pod wpływem wysokiego ciśnienia i gorącej pary nawet 60-krotnie. W procesie produkcji styropianu w porach zamykane jest powietrze, dzięki temu ma on tak dobre właściwości izolacji termicznej. Od ilości zamkniętego powietrza w szczelinach zależy gęstość, a tym samym parametry produktu, które ściśle regulowane są normą.

    Zarówno surowce jak i produkt finalny są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. W przeciągu ponad 50 lat produkcji styropianu nie stwierdzono żadnego zagrożenia w procesie produkcji jak i w czasie jego zastosowania. Jest to produkt bezpieczny, co potwierdzają świadectwa Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Techniki Budowlanej.

    Firma Sonarol oferuję szeroką gamę produktów o wszechstronnym zastosowaniu począwszy od izolacji ścian, sufitów, fasad, podłóg i parkingów a skończywszy na wodnej izolacji. Klient może zamówić płyty w różnych grubościach od 1 cm do 20 cm gładki i od 5 cm do 20 cm frezowany.

Realizacja: